Search

WhatsApp : 0530 951 28 00  Tel : (0216) 384 02 00

1. Düzenli Göz Muayenesini İhmal Etmeyin
Göz hastalıklarında da erken teşhis büyük önem arz eder. Erken teşhis tedavisinin gecikmemesi için belli aralıklarla bir göz doktoruna mutlaka görünülmelidir. Şikayetiniz tek seferlik olsa bile rutin muayenelerin ihmal edilmemesi gerekmektedir.
2. Güneş Işınlarının Zararlrına Karşı Tedbirli Olun
Havaların ısınmaya başladığı dönemlerde, göz sağlığını korumak için extra önlemler almak gerekiyor. Ultraviyole ışınlar, göz sağlığı açısından bazı tehdit unsurlarını beraberinde getirir. Bu ışınlardan korunmak için alınabilecek en büyük önlem, güneş gözlüğü kullanmaktır. Güneşli ortamlarda bulunacağınız zaman lensler yerine güneş gözlüğünü tercih etmelisiniz.
3. Bilgisayar Kullanımınızı Optimize Edin
Gün içerisinde, uzun saatler boyunca bilgisayar başında vakit geçiriyorsanız göz kuruluğu, göz yanması ve görme bozuklukları gibi birçok göz rahatsızlıkları yaşamanız olağandır. Bu nedenle bilgisayar başında geçireceğiniz saat sürelerini optimize ederek, saat başı gözlerinizi 15 dakikalığına dinlendirmeye özen göstermelisiniz.
4. Alışkanlıklarınızdan Kurtulun
Alışkanlık ya da refleks olarak yaptığınız bazı durumlar göz sağlığınızı tehlikeye atmaktadır. Bu alışkanlıklardan kurtulmak için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusudur.

Gözünüze herhangi bir şey kaçtığında ya da darbe aldığınızda gözlerinizi ovalamak yerine su ile yıkayın.

Başkalarının gözlerinizle temas kurması, mikropların bulaşmasına sebebiyet verecektir. Bunun yerine bol su ile yıkayıp, hemen muayene olmalısınız.

Sigara göz sağlığı ve damar yolları açısından büyük tehdit oluşturduğu için sigarayı bırakmalısınız.

Kendiniz ve çocuğunuz için düzenli göz muayenesini alışkanlık haline getirin.

Uyku düzeninizi dengede tutmaya ve bol su içmeye özen gösterin.

Back to Top
Product has been added to your cart